Čmeláčí úlky pro čmeláky, vč. příslušenství pro chov čmeláků

Čmeláky jistě znáte, minimálně Čmeldu a Brumdu z včelích medvídků. Čmeláci svým dlouhým sosákem dokáží nasát nektar i z květů, kterým se včely vyhýbají. I sadaři poznali, že v méně vlídném jaru, v chladu a povětří, opylují květy ovocných stromů jen větší a silnější čmeláci. Medonosné včely v chladnějším období nevylétávají, a navíc, jejich pátračky směřují včelí dělnice jen k nejvydatnější stravě. A tak se mnohdy stává, že na méně atraktivní květy rostlin a stromů se tolik nedostane a ty zůstanou neopylené. Proto mám rád čmeláky a vyrábím pro ně čmelíny.

Přezimují jen čmeláčí královny, které si na jaře musí najít nový prostor pro své hnízdo. Podle druhu některé čmeláčí královny více vyhledávají podzemní opuštěné myší nory, jiné hnízda naleznete v mechu. Druhé zabydlují podstřešní prostory, nebo také opuštěné ptačí budky. V nabídce mám několik čmelínů - čmeláčích úlů, které stále vylepšuji. Člověk se stále od přírody učí...

Vámi objednané zboží dodávám zpravidla do 10 pracovních dnů (čmelíny až 01/01 / 2020) po obdržení platby na účet, snažím se odesílat co nejdříve. Zároveň Vás vyrozumím o odeslání e-mailem.