Ptačí budky

Ptačí budka by měla něco vydržet. Pro používám k výrobě budek trvanlivé modřínové dřevo. Dřevo modřínu je silně impregnované pryskyřicí a klovatinou s vysokým obsahem mastných látek, které odpuzují vodu. Možná se s modřínem hůře pracuje - pryskyřice zanáší nástroje, ale vyplatí se. Barvy moc nedoporučuji, dřevo pak tolik nedýchá a dříve podléhá hnilobě. Raději využívám původní osvědčené metody, zpevnění povrchu dřeva opálením plamenem. Následně dřevo natírám rozpuštěným včelím voskem, jsem včelař, tak voskem nešetřím. Budky pak krásně voní a vosk je pěkně konzervuje. Později dřevu pomůžete, když ho za čas natřete třeba spáleným jedlým olejem.

TIP NA ZAVĚŠENÍ BUDKY: pro ty co nechtějí dělat díry do stromů nabízím jednoduché řešení. Najděte si doma krátkou desku, stačí délka cca 40-45 cm. Tu přišroubujte do zadního čela budky - tzv na T (ve vrchní části). Téčko lze krásně zavěsit do rozsochy stromů (mezi větve).

Vámi objednané zboží dodávám zpravidla do 10 pracovních dnů po obdržení platby na účet, snažím se odesílat co nejdříve. Zároveň Vás vyrozumím o odeslání e-mailem.