Bavorská ptačí budka

Novinka

Ptačí budka je vyrobena z masivu modřínu a doplněna prkny z borovice, zvláštnostní je výletový otvor ve tvaru štěrbiny. Kdysi jsem podobnou budku viděl v Bavorském lese - tak jí říkám bavorská. Vyhovuje lejskům, brhlíkům i některým sýkorkám. Ptáci se mohou v podélném výletovém otvoru zastavit, prohlídnout okolí, až pak vyletět. Cítí se tak v bezpečí. Úzká škvíra nedovolí zabydlení většími druhy. Přední deska je navíc zesílena vnitřním bidýlkem - opět bezpečnostní prvek, zejména proti kočkám.

Výletová štěrbina či skulina má výšku 33 mm a lze ji upravit dle Vašich požadavků.

Rozměry: 18,5 x 23 x 36(v) cm / váha cca 4,5 kg
Vnitřní rozměry dna 14 x 13 cm / 23 cm hloubka k výletovému otvoru
Rozměry je stejná s ptačí budkou Lejsek, změna je jen ve přední desce.

K výrobě budky jsem použil silnější prkna 25 a 28 mm. Ptačí budka je k zavěšení a má dva háčky. Vrchní háček slouží na zavěšení a spodní pro zajištění.
Pokud budete mít zájem, můžete si ji i sami sestavit a domalovat:
Stavebnice - Budka Lejsek nebo Stavebnice - Bavorská budka.

Budka je jako vždy opálená plamenem a následně 2 x natřena včelím voskem. Přední dekór budky je zvýrazněn drátkováním. Budka má přední otvírání pro podzimní čištění hnízda, zajištěné nerez. kolíčkem.

Ptačí budky se věší na stromy ve výšce 3 - 5 m, v neobydlených částech minimálně 2,5 m nad zem. A nezapomínejte před zimou na vyčištění budek od starých hnízd.

1 050,00 Kč 1 200,00 Kč