Ptačí budka pro Modřinku aj. drobné sýkorky

SKLADEM

Budka - Typ A je vyrobena z modřínového prkna 26 mm silného a je určena zejména pro drobnější druhy ptáků. Zejména menších sýkorek, konkrétně modřinky, uhelníčka, parukářky, babky či sýkory lužní. Vletový otvor 28-30 mm je pro tyto druhy dostačující a neumožňuje zahnízdění větší a silnější sýkory koňadry.

Trvanlivé modřínové dřevo, spojení prken vruty (kryté kolíčky) a slepení voděodolným lepidle D3 zaručují vysokou trvanlivost budky. Povrch budky navíc opaluji plamenem a následně natírám kombinací včelího vosku a fermeže. Zajištění předního otevíracího čela je nově řešeno nerezovým kolíkem.

Hnízdí prostor: 12,5 x 13,5-14 cm, vletový otvor 28 mm (lze dle dohody upravit)
Hloubka hnízdí dutiny: cca 22 cm

Předsazená vložku z tvrdého dřeva lze přiobjedat.

1 050,00 Kč 1 200,00 Kč

Bezpečnostní prvky: budka je z vnitřní strany opatřena zesíleným trámkem, který znesnadňuje strkání tlapky (kunám či kočkám) do hnízda. Síla dřeva je v místě otvoru 5 cm. Pokud budete mít zájem může být budka osazena přední vložkou z tvrdého ořechového dřeva. Vložka, která není součástí dodávky odrazuje ptačí predátory - jako jsou např. strakapoudi - k vyloupení hnízd. Vletový otvor rovněž kryje předsazená střecha.

Celkové rozměry: 16,5 x 17,5 (vč. střechy 23 cm) x 32 cm výška

Otvírání přední stěny je na dvojitý pant tvořený vruty, zavírání je vyřešeno dřevěným kolíčkem ve spodní části budky.
Umístění min. 2-3 m nad zemí, na klidném, alespoň částečně chráněném místě. Budka je opatřena pevným háčkem k zavěšení. Budku je vhodné vždy na podzim vyčistit.