Modřínová ptačí budka, typ B – pro koňadru

SLEVA

Budka je vyrobena z modřínového prkna 26 mm silného a je určena zejména pro velké druhy sýkor, tj. koňadru, s. lužní a s. babku. Osídlují ji však i další druhy sýkor, lejsek černohlavý a bělokrký, rehek zahradní, brhlík lesní, oba druhy vrabců, krutihlav obecný aj. Výletový otvor 33-34 mm lze dle dohody upravit do obdélníkového tvaru např. 34 x 38 mm.

Trvanlivé modřínové dřevo, spojení prken vruty (kryté kolíčky) a slepení voděodolným lepidle D3 zaručují vysokou trvanlivost budky. Povrch budky navíc opaluji plamenem a následně natírám včelím voskem.

Hnízdí prostor: 12 x 14,5 cm, výletový otvor 33-34 mm
(lze dle dohody upravit)
Hloubka hnízdí dutiny: cca 20-22 cm

Bezpečnostní prvky: budka je z vnitřní strany opatřena zesíleným trámkem, který znesnadňuje strkání tlapky (kunám či kočkám) do hnízda. Síla dřeva je v místě otvoru 5 cm. Pokud budete mít zájem může být budka osazena přední vložkou z tvrdého ořechového dřeva. Vložka, která není součástí dodávky odrazuje ptačí predátory - jako jsou např. strakapoudi - k vyloupení hnízd. Vletový otvor rovněž kryje předsazená střecha.
Budka je opatřena pevným háčkem k zavěšení.

Celkové rozměry: 16,5 x šířka 19 (vč. střechy 26 cm) x 34 cm výška

Otvírání přední stěny je na dvojitý pant tvořený vruty, zavírání je řešeno kolíčkem ve spodní části budky. Umístění min. 2-3 m nad zemí, na klidném, alespoň částečně chráněném místě.
Budku je vhodné vždy na podzim vyčistit.

990,00 Kč 1 100,00 Kč