Velký zemní čmelín - pro čmeláka zemního vč. KLAPKY

Novinka 2021

Jedná se o zvětšenou kopii zemního čmelína pro přirozené zasídlení. Voděvzdorný čmelín s dřevěnou nástavbou disponuje vnitřním prostorem 420 cm2 a je vhodný i pro velké druhy čmeláků jako je čmelák zemní a čmelák zahradní.

* Nově přidávám z čela na spodní plastový obal dřevěnou lištu.

Rozměry: 30 x 30 x 30v / 44 výška se střechou
Hnízdní plocha 21 x 21 cm

* Zemní čmelín se částečně zapravuje do země (max. po lepový pás)

  • Ochranná klapka v ceně
  • Voděodolné zemní hnízdo s polstrováním a vystýlkou
  • Chodba ve dřevě
  • Odnímatelné horní víko s regulovatelným odvětrávacím otvorem krytý dvoj. síťovinou na obou stranách, druhé odvětrávání je z boku. Víko se zaklapávacím mechanizmem je těsněno filcem
    Odnímatelná střecha
  • Ochrana proti mravencům - lepový pás
  • Krmítko vč. pipety

Nově lepím na vrchní část plastového obalu ochranný prvek proti mravencům - Oboustranný lepový pás (před použitím odstraňte bílou folii).
Samotné hnízdo je tvořenou surovou bavlnou. Spodní část, která má za úkol jímat vlhkost, obsahuje suchý mech / dřevitou vatu / seno. Chodba do čmelína je vrtaná prům. 18-19 mm. Čmelín má odvětrávání umístěné v horním víku a boku s možností regulace. Pokud přemísťujete čmeláčí královnu do úlku, je vhodnější, ji vhodit dovnitř otevřeným víkem. Nezapomeňte napřed nalít do krmítka trochu sladké vody, příp. vložit navlhčený pyl, ať se může posilnit.

Ochranná klapka je při zasídlení otevřená (příp. vyhákněte plexi klapku). Po zasídlení čmeláčí královnou, plexi klapku znovu nasaďte a postupně přes kolíček zavírejte. Čmeláci se naučí klapku nadzvedávat, nakonec odstraňte i připínáčky po boku otvoru. Klapka zvyšuje bezpečnost hnízda před predátory a cizopasníky.


1 690,00 Kč