Čmelín / čmeláčí úl - Standard

Vyprodáno

Čmeláčí úl je určen spíše pro velikostí střední druhy čmeláků. Najdete tu výletový otvor, leták, prodlouženou chodbu do hnízda i odvětrávání úlu, které je kryté dvojitou síťkou. Odvětrávání zároveň slouží ke zmatení příp. cizopasníků, kteří cítí přes otvor vůni mladých čmeláčích larev a nedobývají se tak výletovým otvorem.

Na krytí výletového otvoru používám tzv. Krenzovu klapku, která omezuje vniknutí cizopasníků do úlku - KLAPKA JE SOUČÁSTÍ DODÁVKY. Dalším vylepšením je krmící trubička, čímž odpadá otvírání úlku (při ubytovávání královny).

Na vystýlku hnízda používám vypranou ovčí vlnu. Vrchní strop je odnímací, spojení zajišťují vruty a lehké přilepení včelím voskem. Čmeláčí úlek je vyroben převážně z trvanlivého modřínového dřeva, částečně z akátu. Čmelín pro vyšší trvanlivost opaluji plamenem a následně dvakrát natírám včelím voskem.

INFO: Celkový vnější rozměr bez střechy: 22 x 24 x 31  se střechou je vysoký 35 cm. * zmenšená kopie profi čmelínu, bez pozorovacího okenka

Jak na zabydlení úlku: nejjednodušší způsob jak zabydlit úlek je chytnout do síťky pro motýly čmeláčí královnu - síťka není součástí dodávky.

Čmeláci - rady k chovu

Trvanlivost úlu zvýšíte, když čmelín po zimě natřete slunečnicovým olejem - může být i přepálený.

NOVĚ.: Zrušil jsem horní pozorovací okénko a SNÍŽIL CENU.

SKLADEM   

1 290,00 Kč 1 490,00 Kč
Please select variants first