Čmelín / čmeláčí úl - Standard

Vyprodáno

Čmeláčí úl standard je zmenšená podoba velkého profi čmelínu. Rozdíl je v otvírání úlu pomocí středových zavíracích klapek. Najdete tu výletový otvor, leták, odnímatelnou střechu, prodlouženou chodbu do hnízda i odvětrávání úlu, které je kryté dvojitou síťkou. Odvětrávání zároveň slouží ke zmatení příp. cizopasníků, kteří cítí přes otvor vůni mladých čmeláčích larev a nedobývají se tak výletovým otvorem.

Na krytí výletového otvoru používám tzv. Krenzovu klapku, která omezuje vniknutí cizopasníků do úlku - KLAPKA JE SOUČÁSTÍ DODÁVKY. Dalším vylepšením je krmící trubička, čímž odpadá otvírání úlku (při ubytovávání královny).

Na vystýlku hnízda používám vypranou ovčí vlnu doplněnou suchým mechem, nově přidávám do hnízda, z důvodu izolace a klima, hrubou netkanou textilii. Čmeláčí úlek je vyroben převážně z trvanlivého modřínového dřeva, částečně ze smrku. Čmelín pro vyšší trvanlivost opaluji plamenem a následně dvakrát natírám včelím voskem.

INFO: Celkový vnější rozměr bez střechy: 21 x 31 se střechou je vysoký 36 cm. * zmenšená kopie profi čmelínu, bez pozorovacího okenka

Jak na zabydlení úlku: nejjednodušší způsob jak zabydlit úlek je nabídnout hnízdo čmeláčí královně - opatrně ji vpustíme do úlku. Nebo to ponechte přirozenému zasídlení - úl umístěte mezi rozkvetlé květiny a nechte to na přírodě.

Rady k chovu čmeláků - viz zkušenosti / rady

Trvanlivost úlu zvýšíte, když čmelín po zimě natřete slunečnicovým olejem - může být i přepálený.

SKLADEM

1 280,00 Kč 1 490,00 Kč
Please select variants first