Čmelín / čmeláčí domeček

Ochranná klapka, zalomená nora ve dřevě, dvojitá ochrana proti mravencům, přírodní vystýlka pod hnízdem, dvojité větrání, a jednoduché otevírání čmelínu, leták  / česno.

Čmelín je určen převážně pro střední a menší druhy čmeláků. Čmelín prý vypadá ve skalce či zahrádce jako domeček pro trpaslíky.

  • Ochranná klapka proti cizopasníkům
  • Prodloužená zalomená nora je celá ze dřeva
  • Střecha úlu z modřínu
  • Čmeláčí hnízdo je po obvodu obaleno plstí, vystýlka ze surové bavlny
  • Uchycení spodní vystýlky ze sena je řešeno dvěma kolíky
  • Odvětrávání úlku je z vrchu pod střechou a vzadu. Otvory jsou kryty oboustraně dvěmi síťkami - jemná proti parazitům, silná proti prokousání.
  • Modřínový podstavec / nožky / vylepšeno o kovové nožky
  • Dvojitá ochrana proti mravencům - lepový pás po obvodu čmelína a kovové nožky v umělohmotných miskách s olejem.


Dvojité odvětrávání je kryté dvojitou síťkou s možností regulace. Otevírejte postupně podle počasí. Odvětrávání zároveň slouží ke zmatení příp. cizopasníků, kteří cítí přes otvor vůni mladých čmeláčích larev a nedobývají se tak výletovým otvorem.

Na krytí výletového otvoru používám tzv. Krenzovu klapku, která omezuje vniknutí cizopasníků do úlku - OCHRANNÁ KLAPKA JE SOUČÁSTÍ DODÁVKY. Dalším vylepšením je krmící trubička, čímž odpadá otvírání úlku (při ubytovávání královny).

Na vystýlku hnízda nyní používám surovou bavlnu doplněnou suchým mechem / senem, nově přidávám do hnízda, z důvodu izolace a klima, hrubou netkanou textilii / plsť. Čmeláčí úlek je vyroben převážně z trvanlivého modřínového dřeva, nora ze smrku. Čmelín pro vyšší trvanlivost opaluji plamenem a následně dvakrát natírám včelím voskem.

INFO: vnější rozměr bez střechy: 24 x 30 se střechou je vysoký 35 cm

Jak na zabydlení úlku: nejjednodušší způsob jak zabydlit úlek je nabídnout hnízdo čmeláčí královně - opatrně ji vpustíme do úlku. Nebo to ponechte přirozenému zasídlení - úl umístěte mezi rozkvetlé květiny a nechte to na přírodě.

SKLADEM

2 600,00 Kč