Zemní čmelín - pro přirozené zasídlení + KLAPKA

Novinka

Zemní, voděvzdorný, vhodný i pro přirozené zasídlení - VZOR 2021.

Vzor 2021 má zvětšený kruhový prostor nad hnízdem - čímž se zvětšil celý prostor úlku. Zároveň řeším odjímání vlhkosti a praktický výlez k otvoru. Ve spodní části je umístěna "mechová" vrstva k jímání přebytečné vlhkosti, nad ní je zavěšená textilní vložka, která nese hnízdo vyplněné surovou bavlnou ( tu před zasídlením načechrejte). Šikmá nora vyúsťuje do kruhového prostoru nad hnízdem - pro usnadnění mají čmeláci po stranách dva dýhové mosty, které dosahují do prostoru hnízda. Prostor doplňuje malé krmítko pro sladkou šťávu či navlhčený pyl. Částečně zakopaný čmelín nahrazuje zemní nory hlodavcům často obývané čmeláky. Čmelín umístěte nejlépe v blízkosti čmeláky navštěvovaných květin. Atraktivní jsou hluchavky, plícníky či dýmníky.
Čmelín svou velikosti vyhovuje více středním a malým druhům čmeláků
(hnízdí plocha je cca 16 x 16 cm).

Čmeláčí domeček pro samo zasídlení tvoří:

  • Ochranná klapka v ceně
  • Voděodolné zemní hnízdo s polstrováním a vystýlkou
  • Chodba ve dřevě
  • Odnímatelné horní víko s regulovatelným odvětrávacím otvorem krytý dvoj. síťovinou na obou stranách
  • Odnímatelná střecha
  • Ochrana proti mravencům - lepový pás

Nově lepím na vrchní část plastového obalu ochranný prvek proti mravencům - Oboustranný lepový pás (před použitím odstraňte bílou folii).
Vnitřní stěny zemního čmelína jsou polstrované textilií, která drží hnízdo a zároveň usnadňuje výlez čmeláků k otvoru. Samotné hnízdo je tvořenou surovou bavlnou. Spodní část, která má za úkol jímat vlhkost, obsahuje suchý mech / dřevitou vatu / seno. Chodba do čmelína je vrtaná prům. 19 mm. Čmelín má odvětrávání umístěné v horním víku s možností regulace.

Ochranná klapka je při zasídlení otevřená (příp. vyhákněte plexi klapku). Po zasídlení čmeláčí královnou, plexi klapku znovu nasaďte a postupně přes kolíček zavírejte. Čmeláci se naučí klapku nadzvedávat, nakonec odstraňte i připínáčky po boku otvoru. Klapka zvyšuje bezpečnost hnízda před predátory a cizopasníky.

1 100,00 Kč 1 250,00 Kč
Please select variants first