Modřínový zemní čmelín - pro přirozené zasídlení

Jaro 2024

* vyrobeno z modřínu * český výrobek * ruční práce
Zemní, voděvzdorný, vhodný i pro přirozené zasídlení.
Pro tento typ nedodávám ochrannou klapku, dle podnětu zákazníků, kteří raději preferují přirozenost zasídlení. Nicméně, klapku lze přiobjednat. NOVINKOU je kruhový leták místo česna a prodloužená vstupní chodba.

Vzor 2021 má zvětšený prostor nad hnízdem - čímž se zvětšil celý prostor úlku. Zároveň řeším odjímání vlhkosti a praktický výlez k otvoru. Ve spodní části je umístěna "mechová" vrstva k jímání přebytečné vlhkosti, nad ní je zavěšená textilní vložka, která nese hnízdo vyplněné surovou bavlnou (tu před zasídlením načechrejte). Šikmá nora vyúsťuje do kruhového prostoru nad hnízdem - pro usnadnění mají čmeláci po stranách dva dýhové mosty, které dosahují do prostoru hnízda. Prostor doplňuje malé krmítko pro sladkou šťávu či navlhčený pyl. Částečně zakopaný čmelín nahrazuje zemní nory hlodavcům často obývané čmeláky. Čmelín umístěte nejlépe v blízkosti čmeláky navštěvovaných květin. Atraktivní jsou hluchavky, plícníky či dýmníky.
Čmelín svou velikosti vyhovuje více středním a malým druhům čmeláků
(hnízdí plocha je cca 16 x 16 cm).

Čmeláčí domeček pro samo zasídlení tvoří:

  • Voděodolné zemní hnízdo s polstrováním a vystýlkou
  • Chodba ve dřevě
  • Odnímatelné horní víko s regulovatelným odvětrávacím otvorem krytý dvoj. síťovinou na obou stranách
  • Odnímatelná střecha
  • Ochrana proti mravencům - lepový pás
  • Nově přidávám podmisku (olejová vana)

Nově lepím na vrchní část plastového obalu ochranný prvek proti mravencům - Oboustranný lepový pás (před použitím odstraňte bílou folii).
Vnitřní stěny zemního čmelína jsou polstrované textilií, která drží hnízdo a zároveň usnadňuje výlez čmeláků k otvoru. Samotné hnízdo je tvořenou surovou bavlnou. Spodní část, která má za úkol jímat vlhkost, obsahuje suchý mech / dřevitou vatu / seno. Chodba do čmelína je vrtaná prům. 19 mm. Čmelín má odvětrávání umístěné v horním víku s možností regulace.

* Výrobky, které mám skladem, posílám expres do 1-2 pracovních dnů po zaplacení na účet.

1 250,00 Kč 1 400,00 Kč