Zemní čmelín - pro přirozené zasídlení

Vyprodáno Novinka

Stavba čmelína v sobě ukrývá dva obyvatelné prostory pro čmeláčí hnízdo. Zemní, voděvzdorný čmelín a nadzemní - ukrytý ve stříšce čmelína. Čmelín se zakopává až po leták do země, a to nejlépe v blízkosti čmeláky navštěvovaných květin. Atraktivní jsou hluchavky, plícníky či dýmníky.

Čmelín tvoří:

  • Voděodolné zemní hnízdo s polstrováním a vystýlkou
  • Prodloužená, zalomená chodba ve dřevě
  • Ochranná vložka proti zabydlení rejsky aj. malými hlodavci
  • Odnímatelné horní víko s odvětrávacími otvory se síťovinou
  • Odnímatelná střecha s polstrováním pro druhé hnízdo
  • Rozměry: 30 x 24 x 30 cm
Vnitřní stěny zemního čmelína jsou polstrované textilií. Samotné hnízdo je tvořenou ovčí vlnou a suchým mechem. Chodba do čmelína má prům. 25mm a je prodloužená vč. zalomení do pravého úhlu. Vstup je zúžen na 20mm (pro menší druhy čmeláků lze vyrobit vstupní vložku s menším průměrem cca 12 - 16mm, tím se zároveň čmelín ochrání před zabydlením rejsky). Čmelín má dvojité odvětrávání umístěné v horním víku.

Stříška je uvnitř taktéž polstrovaná a tvoří trojůhelníkový vzdušný prostor pro druhé čmeláčí hnízdo. (* Vycházím ze zkušenosti, že čmeláci rádi osídlují různé hadry - hnízdo najdete např. na půdě ve staré bundě). Pod štítem střechy je z jedné strany vstupní otvor a na druhé straně odvětrávání, kryté síťovinou.

Čmelín lze napojit na prodlouženou noru z naší nabídky - tím ho lze zakopat skoro až pod střechu. První verze na obrázcích je opálená plamenem a natřena včelím voskem. Na posledním obrázku je čmelín natřený tónovací lazurou.

1 270,00 Kč
Please select variants first