Velký modřínový čmelín

Jaro 2024

Velký šestihranný čmelín svými rozměry zaručuje bezproblémový chov i velkých druhů čmeláků. Čmeláčí úl je vyhotoven z 25 mm silného modřínového masivu. Průchod je řešen dřevěnou prodlouženou chodbou, zakončenou velkým letáčkem / česnem. Čmelín kryje šikmá plochá střecha z voděodolné překližky, kryté po obvodě šestihranem průměr 34 cm.

Rozměry čmelína: průměr šestihranu 32 cm, výška dřevěné části 30 cm se střechou 32 cm,
plocha hnízda přes 400 cm2. S možností přidat kovové nožky a čmelín tak zvýšit.Otevírání: horní víko se otevírá pootočením, zajištěné kovovým uzávěrem. Příp. netěsnosti kryje filcové těsnění.Větrání / regulace: čmelín má dva větrací otvory kryté z obou stran dvojitou síťkou, regulace vzduchu je řešena šíbrem / klapkou z překližky. * Při zasídlení a obecně za nižších teplot pod 15 st. C jsou klapky uzavřeny. Dvojitá ochrana před mravenci: čmelín je usazen na 4 šroubech M12, které stojí v umělohmotných miskách (vyplňují se olejem). Po obvodě čmelína je ve spodní části nalepen lepový pás.

Výplň hnízda čmelína: výplň se skládá z několika vrstev teplodržného materiálu. Spodní část vyplňuje seno, příp. suchý mech, které jímají vlhkost a tvoří přirozené pachy hnízda. Dále netkaná textilie, která odděluje vlastní hnízdo tvořené surovou bavlnou. Tu je nutno před zasídlení nadýchat.Krycí ochranná klapka: snižuje napadení hnízda cizopasníky / predátory. Doporučuji nasadit pootevřenou až několik dnů po zasídlení - dále postupně zavírat, čmeláci si ji naučí sami otevírat.

4 000,00 Kč