Záhonový čmelín k samozasídlení

vyrobeno z modřínu * český výrobek * ruční práce
Čmelín z modřínového dřeva je již nachystaný k samozahnízdění čmeláčí královnou. Určen je zejména pro střední a menší druhy čmeláků (plocha hnízda cca 200 cm2). Čmelín zavěste na krátký kolík cca 25 - 35 cm nad terénem záhonu (například do rohu vyvýšeného záhonu). * Později po zasídlení lze postupně čmelín i přemístit (přemísťujeme na krátké vzdálenosti několika metrů a to v noci).

* Výrobky, které mám skladem, posílám expres do 1-2 pracovních dnů po zaplacení na účet.

1 250,00 Kč

Vnitřní prostor čmelínu je voděvzdorný! K ochraně hnízda jsem použil plastový obal. Z vnitřní strany je oblepen oboustrannou páskou a na ní přilepený suchý mech. Do hnízda standardně používám surovou rozcupovanou bavlnu. Aby se čmelín v létě nepřehříval - umístil jsem z venkovní strany umělohmotného obalu izolační vrstvu. Celkově je čmelín ukryt v dřevěné bedně se stříškou, vše z modřínu.Přední část čmelínu kryje silnější modřínová deska s výletovým otvorem (prům. 16 mm) s navazujícím česnem. Otvor do úlku je prodloužený a zalomený do pravého úhlu. Chráněné větrání z přední části s klapkou.

  • Voděodolný
  • Chráněný před přehřátím (s izolací)
  • Pro střední a menší druhy čmeláků
  • Chráněné větrání s klapkou (4 síťky)
  • Ochrana před mravenci - sloupek oblepte lepovým páskem
  • Chodba ve dřevě

Rozměry čmelínu: 210 x 210 x 180 mm
(plocha hnízda přes 200 cm2).

Snažil jsem se vyrobit odolný čmelín, ale zároveň i levný. Proto prosím pomiňte drobné prasklinky ve dřevě - na obal jsem využil odpadové modřínové desky z pily. Sloupek není součástí dodávky.