Hmyzí hotel pro komunitní zahrady a firmy

Jaro 2024

Výrazným šestihranem se pyšní nový hmyzí hotel pro firemní zahrady a školy. 160 cm vysoký hmyzí dům bude nejen dekorací, ale zároveň výrazným lákadlem pro hmyzí návštěvníky.

Hmyzí hotel doručíme 3 běžnými balíky DPD (balík do 40 kg).  Vrchní šestihran je odnímatelný. Celková dodávka se skládá ze tří balíků. Třetí část jsou kotvící prvky - 2 ks 165 cm vysoké L  železné profily, které je nutné při umístění hmyzího hotelu zabetonovat do země a následně profily přišroubovat na zadní rohy korpusu hmyzího hotelu.

Spodní část vytváří tzv. "broučkovník" s plnícími vrchními dvířky.
Náplň: šustí, mech, kůra, dřevěná štěpka, borové a smrkové šišky.

Hmyzí hotel s firemní logem - Střední část tzv. "motýlovník" lze upravit do firemního LOGA. Velký hmyzí hotel má tak potenciál sloužit jako uvítací přírodní prvek ve firemním parčíku či vstupu do firmy.
Za příplatek: 3.000,-Kč

Výška: cca 160 cm dle výšky spodní podsady
Šířka: 78-80 cm
Hloubka vč. stabilizace: 21 cm
Váha: cca 40 + 35 + 25 kg
Vyrobeno: na Valašsku

24 500,00 Kč
Dostupné do měsíce

Umím si jej představit jako solitér komunitní zahrady, který pomůže zlepšit přirozené prostředí zahrady. Hmyzí dům je určen zejména pro včelky samotářky, které mají významný podíl v opylování květu v přírodě. Množství úkrytů zároveň pomůže v zasídlení i ostatnímu hmyzu. Střední část hmyzího domečku vyplňuje tzv. motýlovník / můrovník, který slouží jako úkryt můry a motýly.

Hmyzí hotel se skládá se ze tří částí: vrchního šestihranu s motýlovníkem uprostřed, spodní podsady a stabilizačních kovových prvků. Korpus hmyzího hotelu je vyrobený z trvanlivého modřínového dřeva a bude sloužit řadu let. Spodní podsadu lze podle požadavků různě modifikovat. Podsada slouží rovněž jako hmyzí domek. INFO: Pro velké hmyzí hotely se doprava sjednává inviduálně.

NÁVOD K INSTALACI JE SOUČÁSTÍ DODÁVKY. Ocelové stabilizační profily se kotví v zemi minerální betonáží - Quikset 1000, kterou dodávám k instalaci. Díry prům. 10 cm doporučuji vyvrtat do nezámrzné hlobky 75-80 cm.
Železné stabilizační profily L jsou součástí dodávky.