Hmyzí hotel - HEXA 30 cm - Mercedes

Jaro 2024

* vyrobeno z modřínu * český výrobek * ruční práce *
Asi nejprodávanější výrobek. Velký hmyzí hotel je vytvořen z modřínového šestihranu a svým tvarem mi připomíná znak Mercedesu. Hmyzí domeček je vyroben z kvalitního modřínového masívu. Poněvadž je hmyz citlivý na chemické znečištění, zvolil jsem tradiční metodu zakonzervování dřeva metodou opalování plamenem. Povrch je následně napuštěn rozpuštěným včelím voskem a fermeží. Domečky jsou originály a každý je trochu jiný, ovlivněný materiálem a fantazií.

Velikost: průměr 30 cm, hloubka 9 - 9,5 cm

* Výrobky, které mám skladem, posílám expres do 1-2 pracovních dnů po zaplacení na účet.

1 200,00 Kč

Info: Zadní strana je zakryta perlinkovým pletivem. Hotel je rozdělen do tří částí.Pro včelky samotářky a vosíky je zaplněn bambusovými trubičkami dřevěným špalkem s navrtanými otvory, pro slunéčka a škvory, kůrou a šiškami. Přední část se šiškami je navíc zajištěna provázkem.

Domeček pro hmyz vytváří na vaší zahradě vhodné prostředí pro rozmnožování a přezimování užitečného hmyzu. Obyvatelé hmyzího domku, kteří patří mezi predátory, pomáhají likvidovat například mšice a roztoče. Včelky samotářky zase zajistí kvalitní opylování květů stromů a rostlin.