Hmyzí hotel pro městský mobiliář 1200x1600x240 mm

Jaro 2024

Představuji větší typ hmyzího hotelu určený zejména pro městský mobiliář nebo přírodní zahrady ve školkách a školách. Jeho vnitřní část a přírodní náplň může být různě modifikovaná. Od šiškovníku, motýlovníků, včelího domečku až po různé úkryty v trsech travin, mechu či kůře. Velká část hmyzího hotelu je zamýšlena pro včelky samotářky (rákos, bambus, vyvrtaná polínka). Rovněž je pamatováno na úkryty pro různý dravý hmyz. Motýlovník / můrovník s děrovanými příčníky a dvířkami je uchystán jako úkryt i zimní stanoviště pro létavý hmyz, můry a motýly. Oddělení plněné šiškami je vylepšeno výklopnou násypkou. Přední části jsou kryté pletivem (jako ochrana před vyzobáním ptáky).

Specifikace konstrukce: kostra je vyrobena z modřínových trámků 100x50 mm, doplněna o police z modřínových desek síly 26-28 mm, šíře 200 mm. Dále menší prvky. Ukotvení: z důvodu stabilizace hmyzí hotel je usazen na 20 cm soklu tvořeným dvěma betonovými tvárnicemi.
NOVĚ: Ukotvení L ocelovými profily v minerální betonáži.

Rozměry: 1200 (š) x 1600 (v) x 240 (h) mm, střecha 320 / 1350 mm

* K ceně za hmyzí hotel je nutné připočítat 3000,- Kč za montáž a položku za dopravu na místo určení (bude upřesněna zadavatelem dle km).

Dodání obvykle do 2 měsíců.

45 000,00 Kč
Dostupné za více než měsíc

Přírodniny k zaplnění: smrkové a borové šišky, mech, seno, kulatina z listnatých stromů, rákosové a bambusové dutinky, trouch z pařezu, kůra ze smrku a jedle, pálené duté cihly.Povrchová úprava / konzervace: modřínové dřevo je opáleno plamenem a následně 2x natřeno lněným olejovým nátěrem s rozmíchaným včelím voskem.

Velký hmyzí hotel lze navíc zkrášlit doplňkovými hmyzími domečky, zavěšenými na bočních trámcích, které poskytnou i boční interaktivní pohled.

INFO: Pro velké hmyzí hotely se doprava sjednává inviduálně.