Hmyzí domek pro školky

Jaro 2024

* Velké hmyzí hotely mám většinou již rozpracované. Informujte se o termínu dodání.

Další z řady velkých hmyzích hotelů pro školky a školy.
Rozměry: 600 x 120 x 1300 mm (výška), s předsazenou střechou

Hmyzí hotel či domek je vyrobený z trvanlivého modřínu. Pro větší odolnost dřeva proti venkovním vlivům je následně opálený plamenem a natřený směsí včelího vosku a fermeže.
Střední část hmyzího domečku je otevírací. Zajištěná dvěma obrtlíky.
Během let bude nutné doplnit pčírodní materiál (mech, kousky dřeva, kůru, šustí, šišky aj.

22 000,00 Kč

Děti tu mohou vypátrat dravé slunéčka a zlatoočka ukryté ve spodním šiškovníku. Dirky v cihlách, v polínkách, bambusu i rákosu zase lákají různé druhy včelek samotářek k zasídlení a vyvedení potomstva. Hmyzí hotel nabízí i ukryt pro různé motýly a můry k zakuklení i přezimování. Šustí z bambusu ukryje další druhy hmyzu.

Dodávám ve dvou balících (+ 600,-Kč za dopravu). vč. 4 L železných profilů k ukotvení domečku a dvou akátových hranolků. , které tvoří základnu.
Školník či zručný tatínek ukotví / zatluče první 2 L železné profily do země (budou se šroubovat do zadních rohových nosníků domečku). Zhutní podkladovou plochu. Umístí hmyzí domek na dva akátové hranolky (rozteč 60 cm). Po té zatluče v předních rozích domečku zbývající dva L železné profily. V L profilech jsou již navrtané otvory pro vruty, kterými se domeček v rozích zakurtuje. Následně přišroubuje střechu. A je hotovo.
Doporučuji jednou ročně natřít konstrukci přírodním olejem. Dřevo dýchá a méně praská.

INFO: Pro velké hmyzí hotely se doprava sjednává inviduálně.