Hmyzí hotel 180 cm - Pro firemní zahrady

DOPRAVA V CENĚ

Velký hmyzí hotel, s výškou přibližně 180 cm, slouží jako významný vegetační prvek na podporu užitečného hmyzu. Zároveň je koncipován jako výrazný architektonický prvek pro komunitní exteriéry, firemní zahrady či školní areály. 

DOPRAVA A BALNÉ JSOU JIŽ ZAPOČÍTÁNY V CENĚ VÝROBKU
Pohledová strana: nejlépe jihozápad / západ, tak aby zůstal alespoň část dne osluněný.

Korpus hmyzího domu je rozdělen na dvě části. Spodní podstava tzv. BROUČKOVNÍK je vyztužen akátovými hranoly, které rozkládají váhu vrchního modulu, ostatní desky z modřínu.
Výplň: štěpka, šustí, mech, šišky, kůra. Vrchní část hmyzího hotelu výšky 140 cm je tvořena korpusem z modřínového masivu. Hmyzí hotel 180 cm - svým uspořádáním napodobuje starý strom.
Podstava tzv. BROUČKOVNÍK - Bude doplněno o další varianty

Celkové rozměry hmyzího hotelu: šířka 60 cm – hloubka 12 cm – výška 180 cm

Hmyzí hotel - výška 140 cm + 40 cm spodní část
Naleznete zde části, které lákají svými dutinami ve dřevě zejména včelky samotářky. Používám jak měkké, tak i tvrdé dřevo a otvory různých průměrů. V našem domečku pro hmyz najdou úkryty / dutiny i různé můry a motýli – tzv. MOTÝLOVNÍKY.
Hmyzí hotel je vícepatrový – vrchní část zakončená mechovým zvonem vyrobeným z kokosového ořechu je vyplněna borovými a smrkovými šiškami. Jiné oddělení jsou naplněny šustím či stvoly rostlin. Spodní část zdobí pálená děrovaná cihla. Je tu spousta různého přírodního materiálu
na výběr - hmyzu k zasídlení.

* Rád bych vyráběl hmyzí hotel v celku, ale to už bych byl v jiných cenách za dopravu. Rovněž práce s ustavováním a stabilizací by byla náročnější. Hmyzí hotel je rozdělen do tří částí (podsada / hmyzí hotel / stabilizační prvky), což zvládne sestavit zručný zahradník / správce.

Dodávám ve třech velkých balících (do 40 kg / DPD)

FIREMNÍ LOGO: dle dohody. Za příplatek od 3.000,- Kč dle náročnosti zadání.

17 600,00 Kč 19 600,00 Kč
Dostupné do 14 dnů

Modřínové dřevo, které používám k výrobě hmyzích domečků, je dlouhodobě stabilní. Ve venkovním prostřední vydrží neporušené řadu let. Má hodně pryskyřice, která odpuzuje vodu a zamezuje růstu dřevokazných hub. Funguje vlastně jako taková přírodní impregnace.

Hmyzí hotel již patří mezi větší dřevěné prvky (šířka 60 cm – hloubka 12 cm – výška 180 cm) a proto je nutno jej stabilizovat mohutnými L železnými profily (170 cm), ukotvenými betonáží.

NÁVOD K INSTALACI JE SOUČÁSTÍ DODÁVKY. Ocelové stabilizační profily se kotví v zemi minerální betonáží - Quikset 1000, kterou dodávám k instalaci. Díry prům. 10 cm doporučuji vyvrtat do nezámrzné hlobky 75-80 cm.
Železné stabilizační profily L jsou součástí dodávky.