Hmyzí Grandhotel Extra

Novinka

Hmyzí domek navazuje na oblíbený typ s názvem Grandhotel. Hmyzí hotel je celý vyroben z modřínového masivu a svoji velikostí a stabilizací je určen i do veřejných prostor či parků. Modřínové dřevo, díky své odolnosti v povětrnostních podmínkách, vydrží v zahradě neporušené řadu let. Novinka vznikla na poptávku Univerzity Palackého v Olomouci. Extra Grandhotel láká svým uspořádáním a komůrkami různé druhy hmyzu.
Spodní část domečku stabilizuje těžká pálená cihla. Otvory v cihle přitahují k zasídlení např. dravé vosičky hrnčířky, které loví různé larvy mandelinek. Komůrky s larvičkymi si oddělují přepážkami z hlíny a jílu.
Další části hmyzího domečku napodobují starý strom. S dutinou ve spodní části naplněnou šustím a štěpkou. Tlející materiál lze dokládat otevíracími dvířky. Postupně rozkládající materiál láká různé vrubounovité brouky, kteří se vyvíjejí v trouchu vykotlaných stromů.
Střední část ozdobená šestihranem vybízí svými dutinkami ve dřevě včelky samotářky, například zednice, drvodělky a čalounice. Různě velké průměry vyvrtaných otvorů v měkkém i tvrdém dřevě zvyšují druhovou rozmanitost populace včelek samotářek, ale i jejich parazitů.
Horní část hmyzího hotelu je opět s dutinou - říkám jí motýlovník / můrovník. Vnitřek můrovníku je navíc rozdělen na malé komory propojené otvory, který poskytuje úkryt i možnost zakuklení různým druhům motýlů a můrám.

Rozměry: 34 / 46 (střecha) x 86 (výška) x 14 cm
2 hranoly / 75 cm + 2 podkladové hranoly s akátu
Stabilizace / nosné hranoly hmyzího domečku jsou součástí dodávky
Váha celkem: cca 20 kg

4 400,00 Kč