Záhonový čmelín k samo-zahnízdění

Čmelín je přichystán k samozasídlení - vč. vnitřní vystýlky ze surové bavlny a krmné pipety s vnitřním krmítkem. Nově jsem čmelín zvětšil na prům. 24 cm - má zvětšený vntřní prostor.

Rozměry: prům. 24 cm, délka 23 cm - Nově jsem čmelín zvětšil
na prům. 24 (dříve 21 cm) - má zvětšený vnitřní prostor. Vnitřní rozměry hnízda v nejširším bodě 18 x 19 cm. Koncový krycí kroužek má prům. 17 mm. Lze přidat i ochrannou klapku (není součástí dodávky).

Čmeláčí úlek umístěte nízko nad terénem (na sloupku třeba v květinovém záhonu), docílíte tím vyšší pravděpodobnost zahnízdění čmeláčí královnou. Později, po zahnízdění, můžete čmelín přemístit a zavěsit na jiné místo... * Sloupek délky 60cm NENÍ součástí dodávky a lze jej přiobjednat.

Čmeláčí úlek má rozebíratelné zadní víko, které je zajištěno vruty.
Čmelín je koncipován primárně k samo-zahnízdění. Zadní stranu čmelínu je vhodné před zimou otevřít a nahradit použitou vystýlku za novou - čmeláci v zimě v úlku nepřebývají.

Čmelín je vyrobený převážně z modřínového masivu a je navržen spíše pro střední i menší druhy čmeláků. Zasídlení březen - květen.

Větrání (kryté dvojitou síťkou) je v zadní straně čmelína a je regulovatelné. * Při zahnízdění je klapka uzavřená, v parném létě otevřete klapku naplno. Prodloužený výletový otvor nahrazuje noru. Umístění nízko nad zemí zvyšuje potenciál zasídlení. * Výletová nora je nově celá vrtaná ve dřevě a je zakončena dýhovým mostem pro snadnější přístup čmeláků k otvoru.

Doporučuji: na dřevěný sloupek nalepte lepovou pásku proti mravencům. Čmelín lze libovolně zavěsit, třeba na zeď kůlny.

Vyrábím i vylepšenou verzi čmelínu se stříškou. Čmelín je delší, má prodlouženou výletovou chodbu celou ve dřevě zakončenou česnem pro přistávání čmeláků. Rozměry: prům. 24 cm, celková délka 29 cm.

690,00 Kč 750,00 Kč
Please select variants first