Přírodní velký čmelín, prům. 30 / 20,5 cm

Vyprodáno

Čmelín je vyroben z masivu a je větším bráškou předchozího typu - Přírodní čmelín prům. 30 cm. Velký čmeláčí úl je vyroben ze 3 cm silných modřínových prken. Navíc jsem použil i širší prkna. Větší druhy čmeláků se tak nemusí tísnit a čmelín zároveň není náchýlný k přehřívání - regulaci vzduchu navíc zajišťuje dvojice ventilačních klapek s dvojitou síťkou.

Na fotografiích je ukázka obou typů čmelínů / jejich srovnání

Nově z vnitřní strany klapek lepím ochranné lemy, které zajistí, aby vlna neutěsnila průduchy. Další vychytávkou jsou okapnice proti zatékání do úlu přes klapky. Aby vystýlka nelítala je navíc zpevněna dvěma kolíčky. Standardně je na dně odrazná folie proti přehřívání, která slouží zároveň k lepšímu čištění čmelínu po sezóně.
Zadní stranu je možné na zimu odšroubovat a úlek vyčistit - pro nové hnízdo používám ovčí rouno aj. Výletový otvor je prodloužen husím krkem. Malý leták usnadňuje čmelákům přistání. Čmelín je navíc vybaven krmičkou / pipetou pro zakrmení ředěným včelím medem a ochrannou klapkou*
* Ochrannou klapku nasazuji až po zabydlení čmeláčí královnou (cca za 14 dnů) a postupně snižuji klapku viz. krytá ochranná klapka

Čmelín je na zavěšení, pokud k zadnímu čelu přišroubujete trámek, můžete mít úl kolíkem do záhonku. Čmelín umístěte raději do polostínu, přímé slunce nedělá čmelákům dobře. Výška umístění od 0,5 m výše. Výškou částečně chráníte čmelín před mravenci (pomáhají i lepové pásy).

Střední čmelín je vyroben z masívu - to proto, aby se v létě nepřehříval. Přesto je lepší jej umístit do polostínu. Zadní stranu je možné na zimu odšroubovat a úlek vyčistit - pro nové hnízdo používám ovčí rouno aj. Výletový otvor je prodloužen husím krkem. Malý leták usnadňuje čmelákům přistání. Čmelín je navíc vybaven krmičkou / pipetou pro zakrmení ředěným včelím medem.

Čmeláčí úl má průměr 30 cm, hloubku 20,5 cm, hnízdo je vystláno ovčí vlnou. Proti přehřívání má domeček dvě boční větrání (s dvojitým zasíťováním). Ke čmelínu lze přikoupit příslušenství: zemní nora)

Venkovní dřevo čmelínu je opáleno plamenem a následně natřeno včelím voskem.

1 250,00 Kč
Please select variants first