Hmyzí hotel – Biodiverzita, modul Rustikál

* Velké hmyzí hotely mám většinou již rozpracované. Informujte se o termínu dodání.

Velký hmyzí hotel pro městský mobilář splňuje nároky BREEAMu na Biodiverzitu LUE 04 Biodiversity management plan. Hmyzí hotel je navržen oboustranně, pohledově s osluněné strany.

Rozměry: 700 x 1360 (výška) x 170 / přesazená střecha 850 x 260 mm

Rámová konstrukce vč. příček hmyzího domku (HH) je vyrobena z trvanlivého modřínu, doplněna o nosné prvky z akátového dřeva. Rozložením prvků připomíná starý strom. Ve spodní části nalezne hmyz možnost úkrytu v prostoru plném mechu, šustí, trouchnivějícího pařezu i šišek. *Tvrdé borové šišky spolu s pletivem při dně HH zároveň slouží jako přirozená zábrana před ubytováním myší.
V pravé střední a horní části HH je umístěn tzv. motýlovník. Dutiny ve stromě nabízí úkryt pro noční i denní motýly. Jak k zimní hibernaci některých druhů, tak i k vývinu, či příležitostnému úkrytu před predátory. Ostatní plochy HH představují kmen děravého stromu s množstvím otvorů pro ubytování včelek samotářek. Jednotlivé kulatiny ze suchého dřeva cm) jsou navrtány různými otvory do hloubky cca 8 cm.  Výplň je kombinací dřevěných kulatin suchého dřeva o délce 12-15 cm ( kombinace 2/3 tvrdého a 1/3 měkkého).
Modřínová skládaná střecha se dodává samostatné – při montáži se fixuje vruty. Nosnost HH zajišťují dva podkladové sloupky (10x10x17 cm) z akátu. Stabilizaci řeší 2 hranoly, rovněž z akátu 10x10x165 cm, které se upevňují z boku či zadního čela HH.(* Zvýšení kotvení lze zajistit navíc spojením přes závitovou tyč, která sešroubuje v jeden celek HH a hranoly umístěné po bocích.
Celý komplet je dimenzován pro běžnou přepravu DPD do 40 kg (3 balíky).
22 000,00 Kč