Hmyzí domek pro školky

* Velké hmyzí hotely mám většinou již rozpracované. Informujte se o termínu dodání.

Další z řady velkých hmyzích hotelů pro školky a školy.
Rozměry: 600 x 120 x 1300 mm (výška), s předsazenou střechou

Hmyzí hotel či domek je vyrobený z trvanlivého modřínu. Pro větší odolnost dřeva proti venkovním vlivům je následně opálený plamenem a natřený směsí včelího vosku a fermeže.
Střední část hmyzího domečku je otevírací. Zajištěná dvěma obrtlíky.
Během let bude nutné doplnit pčírodní materiál (mech, kousky dřeva, kůru, šustí, šišky aj.

Děti tu mohou vypátrat dravé slunéčka a zlatoočka ukryté ve spodním šiškovníku. Dirky v cihlách, v polínkách, bambusu i rákosu zase lákají různé druhy včelek samotářek k zasídlení a vyvedení potomstva. Hmyzí hotel nabízí i ukryt pro různé motýly a můry k zakuklení i přezimování. Šustí z bambusu ukryje další druhy hmyzu.

Dodávám ve dvou balících (+ 600,-Kč za dopravu). vč. 4 L železných profilů k ukotvení domečku a dvou akátových hranolků. , které tvoří základnu.

Školník či zručný tatínek ukotví / zatluče první 2 L železné profily do země (budou se šroubovat do zadních rohových nosníků domečku). Zhutní podkladovou plochu. Umístí hmyzí domek na dva akátové hranolky (rozteč 60 cm).  Po té zatluče v předních rozích domečku zbývající dva L železné profily. V L profilech jsou již navrtané otvory pro vruty, kterými se domeček v rozích zakurtuje. Následně přišroubuje střechu. A je hotovo.

Doporučuji jednou ročně natřít konstrukci přírodním olejem. Dřevo dýchá a méně praská.

18 500,00 Kč