Čmelín pro přirozené zasídlení - Novinka

Záhonový čmelín pro přirozené zasídlení, po zasídlení můžete zavěsit na vyvýšené místo.  Nově přidávám zúžený výletový otvor. Doporučuji umístit čmelín počátkem března do zahrádky mezi jarní květiny - čmeláčí královny nejvíce zasídlují přízemní obydlí. Proto jej umístěte co nejníže k zemi. Vyberte dřevěný hranolek (cca 50 - 60 cm dlouhý), který zatlučte do půlky do země. Do vrchní části navrtejte vrut pro zavěšení čmelínu.
Samotné hnízdo je tvořenou ovčí vlnou, suchým mechem, doplněno ve spodní části netkanou textilií (dva vniřní kolíkové trámky zpevňují chomáč hnída). Zadní čelo lze odšroubovat a čmelín vyčistit. Čmeláčí úl je vybaven dvojitým odvětráváním. Čmelín lze doplnit o ochrannou klapku proti predátorům. * Hranolek k zavěšení můžete obalit pruhem lepového pásu - to proti nenechavým mravencům.

Rozměry: 21 x 25 (v) x 17cm hloubka
Samotný čmelín tvoří šestihran vyrobený ze smrkového opáleného dřeva prům. 22 cm, vnitřní dutiny hloubky cca 13 cm. Odnímatelná střecha chrání dvojici odvětrávacích otvorů ( v létě otevřete krycí klapky). Výletový otvor s letákem je prodloužený dovnitř husím krkem.

Zda nechat čmelín přirozeně zasídlit, nebo nabízet úlek čmeláčím královnám, nechám na Vás...

850,00 Kč
Please select variants first