Čmelín pro přirozené zasídlení + KLAPKA

Novinkou úlku pro čmeláky je ochranná klapka v základním provedení a zvětšený průměr šestihranu. Čmelín pro samozasídlení má prodlouženou noru celou ve dřevě.

Rozměry: prům. 25 - 26 x 28 - 30 cm délka
Samotné hnízdo je tvořenou suchým mechem ve spodní části a v hnízdě surovou bavlnou.
Čmeláčí úl je vybaven odvětráváním umístěné v zadní části. * Hranolek k zavěšení můžete obalit pruhem lepového pásu - to proti nenechavým mravencům.Čmelín tvoří šestihran prům. 25-26 cm, vyrobený z modřínového dřeva (nebo severského smrku), vnitřní hloubky dutiny cca 19 cm, šířky cca 18 cm. Zadní čelo je opatřeno otvíráním na zaklap. uzávěr a má kryté odvětrávací otvory se šíbrem. Pro zvýšení odolnosti dřeva čmelín opaluji a následně natírám včelím voskem.

2 400,00 Kč

Čmelín je již připraven k zasídlení královnou. Doporučuji umístit čmelín počátkem března do zahrádky mezi jarní květiny - čmeláčí královny nejvíce zasídlují přízemní obydlí. Proto jej umístěte co nejníže k zemi. Vyberte dřevěný hranolek (cca 50 - 60 cm dlouhý), který zatlučte do půlky do země. Do vrchní části navrtejte vrut pro zavěšení čmelínu. Pokud se úlek zabydlí, pak již není problém, přemístit čmelín na vyvýšené místo, třeba na plot / boudu (čmelín přemísťujeme v noci, umístění v polostínu jih, západ).

Zda nechat čmelín přirozeně zasídlit, nebo nabízet úlek čmeláčím královnám, nechám na Vás...