Čmelín pro přirozené zasídlení - Novinka

Čmelín - vzor 2021 má zvětšený prostor a je vylepšením záhonového čmelína. Úlek pro čmeláky je krytý stříškou, prodlouženou noru celou ve dřevě, letáček / česno a je celkově delší.

Rozměry: prům. 24 x 28 (v) x 30cm délka

Úlek chrání stříška, místo umělohmotného husího krku je dlouhá výletová chodba celá ve dřevě a navíc je zde i česno pro přistávání čmeláků. Samotné hnízdo je tvořenou ovčí vlnou, suchým mechem a nově surovou bavlnou, doplněno ve spodní části netkanou textilií (dva vniřní kolíkové trámky zpevňují chomáč hnízda).
Čmeláčí úl je vybaven odvětráváním. Čmelín lze doplnit o ochrannou klapku proti predátorům. * Hranolek k zavěšení můžete obalit pruhem lepového pásu - to proti nenechavým mravencům.
Čmelín tvoří šestihran prům. 24 cm, vyrobený z modřínového dřeva, vnitřní dutiny hloubky cca 19 cm, šířky nej. 18 cm. Odnímatelná střecha chrání odvětrávací otvor ( v létě otevřete krycí klapku). Zadní čelo je opatřeno otvíráním na zaklap. uzávěr. Pro zvýšení odolnosti dřeva čmelín opaluji a následně natírám včelím voskem.

Čmelín je již připraven k zasídlení královnou. Doporučuji umístit čmelín počátkem března do zahrádky mezi jarní květiny - čmeláčí královny nejvíce zasídlují přízemní obydlí. Proto jej umístěte co nejníže k zemi. Vyberte dřevěný hranolek (cca 50 - 60 cm dlouhý), který zatlučte do půlky do země. Do vrchní části navrtejte vrut pro zavěšení čmelínu. Pokud se úlek zabydlí, pak již není problém, přemístit čmelín na vyvýšené místo, třeba na plot / boudu (čmelín přemísťujeme v noci, umístění v polostínu jih, západ).

Zda nechat čmelín přirozeně zasídlit, nebo nabízet úlek čmeláčím královnám, nechám na Vás...

890,00 Kč
Please select variants first